top of page

تابعیت ترکیه از طريق سرمایه گذاری در املاک 2023

عقارات-تركيا--كتاليا.jpg

راه های زیادی برای اخذ تابعیت ترکیه وجود دارد. در این مقاله شما را با نحوه اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری املاک در ترکیه آشنا خواهیم کرد

یکی از معروف ترین راه های اخذ شهروندی ترکیه، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه است، زیرا بر خلاف روش های دیگر که ممکن است بیشتر طول بکشد، زمان زیادی نمی برد و این موضوع امروز مقاله ماست و می خواهیم توضیحات کاملی در مورد این موضوع به شما بدهیم. 


شرایط درخواست شهروندی ترکیه با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات:

قبل از شروع، لازم به ذکر است که بیش از 40 درصد از خریداران ملکی در ترکیه، به ویژه در شهر استانبول، به دنبال اخذ تابعیت ترکیه و ورود به عرصه سرمایه گذاری املاک در ترکیه هستند.

چه ملکی مناسب اخذ تابعیت ترکیه است؟

ارزش ملک نباید کمتر از 400000 دلار آمریکا باشد.

این ملک نباید حداقل تا سه سال فروخته شود.

سند ارزیابی املاک که ارزش واقعی ملک را مشخص می کند را باید داشته باشد.

ارزش ملک باید از طریق بانک در ترکیه پرداخت شود.

ملک نباید از یک شهروند خارجی خریداری شود، حتما باید شهروند ترک یا یک شرکت ساختمانی ترکیه باشد.

بررسی عدم استفاده قبلی از ملک جهت اخذ شهروندی و این امر با مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاک انجام می شود.

بیمه نامه زلزله باید تهیه شود که بخشی از خسارات ناشی از زلزله یا حادثه را به صاحب ملک برگرداند.

طبق اصلاحات اخیر دولت ترکیه در اوایل سال 2023، اگر گزارش ارزیابی املاک قبل از شروع فرآیند فروش صادر شده باشد، امکان استفاده از آن برای اخذ تابعیت وجود نخواهد داشت.

- اگر فرد خارجی در ملکی در ترکیه سهم داشته باشد، حتی اگر ملک از نظر قیمت یکسان باشد، امکان درخواست تابعیت ترکیه وجود نخواهد داشت، یعنی ملک باید تنها در اختیار یک نفر باشد.

- طبق اصلاحات اخیر، املاکی که هنوز در طرح هستند، به مالک آن حق تابعیت نمی دهد، بنابراین باید حداقل در حال ساخت باشد.

400000 دلار آمریکا باید طبق اصلاحات اخیر در یک قرارداد فروش گروه بندی شود، بنابراین دیگر نمی توان آن را در چندین قرارداد فروش توزیع کرد.


اهمیت اخذ تابعیت ترکیه:

اخذ شهروندی ترکیه گام مهمی برای کسانی است که به دنبال پیوستن به فرهنگ پر جنب و جوش و متنوع ترکیه هستند، زیرا حقوق و فرصت های بسیاری مانند حق رای، دسترسی به خدمات عمومی و امکان سفر آزادانه در داخل کشور را به شما می دهد.

با اخذ تابعیت ترکیه، دسترسی به آموزش، اشتغال و فرصت های شغلی به دست می آید که ممکن است در کشورهای دیگر در دسترس نباشد، علاوه بر این، به دارندگان آن امکان دسترسی به طیف وسیعی از خدمات اجتماعی، مراقبت های بهداشتی و محافظت در برابر هر نوع تبعیض را به عنوان شهروندی ترکیه می دهد. همچنین به افراد اجازه می دهد تا در فعالیت های فرهنگی مانند جشنواره ها، نمایشگاه های هنری شرکت کنند، دریافت شهروندی ترکیه می تواند دنیایی از امکانات جدید را برای کسانی که مایل به انجام این کار هستند باز کند.


مدت زمان اخذ تابعیت ترکیه:

مدت زمان پروسه اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می تواند بسته به شرایط فرد متفاوت باشد و به طور کلی، تکمیل این فرآیند از سه تا شش ماه طول می کشد، اگرچه برای برخی ممکن است بیشتر از این مدت طول بکشد که بسته به پیچیدگی برنامه تغییر می کند زیرا مهم است که اطمینان حاصل شود که تمام مدارک لازم به درستی جمع آوری شده و برای یک درخواست موفقیت آمیز ارسال می شوند.


مدارک مورد نیاز برای اخذ تابعیت ترکیه:

برای اخذ تابعیت ترکیه با سرمایه گذاری در املاک، متقاضیان باید مدارک زیر را ارائه دهند:

1) پاسپورت معتبر و مدرک اقامت

2) یک کپی از قرارداد خرید ملک و رسید پرداخت

3) سند رسمی از اداره ثبت اسناد و املاک مبنی بر تایید مالکیت ملک

4) گواهی پرداخت مالیات از مرجع ذیصلاح مبنی بر پرداخت کامل کلیه مالیات های مربوط به ملک

5) سند مالکیت معتبر صادره از سردفتر

6) فرم درخواست شهروندی ترکیه به همراه مدارک پشتیبان

7) گواهی پزشکی مبنی بر عاری بودن متقاضی از هرگونه بیماری عفونی


آیا می توان تابعیت ترکیه را رد کرد؟

بله، تابعیت ترکیه تحت شرایط خاصی قابل رد است و قانون شهروندی تصریح می کند که متقاضیان برای اخذ تابعیت باید معیارهای خاصی را داشته باشند و در صورت عدم رعایت این معیارها، ممکن است از اخذ آن منع شود، علاوه بر این، دولت ممکن است به دلیل اطلاعات نادرست یا دارا بودن سابقه کیفری متقاضی درخواست را رد کند.

اطلاعات مهم در مورد اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در املاک

برای کسانی که علاقه مند به اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در املاک هستند، لازم به ذکر است که پنج ملیت وجود دارد که همچنان از داشتن املاک در آن منع شده اند و مشمول قانون صادر شده در سال 2012 نمی شوند که به ملیت های مختلف اجازه می دهد دارایی در این کشور داشته باشند.این ملیت ها کدام هستند؟ سوریه - ارمنستان - کوبا - کره شمالی - قبرس یونانی به دلایل سیاسی و قراردادهای قدیمی که تا این لحظه معتبر هستند.


ابعاد درخواست شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری در ملک:

آنچه در این زمینه می توان گفت این است که خریدار نه تنها تابعیت دریافت می کند، بلکه به هدف دیگری نیز دست می یابد که آن شروع پروژه سرمایه گذاری ملکی خود است، یعنی فرصتی برای کسب سود بالا در صورت اجاره و افزایش سرمایه در هنگام فروش آن پس از گذشت سه سالی که قانون مقرر می‌دارد که ملک نباید فروخته شود، زیرا قیمت ملک به طور کلی ثابت نمی‌ماند، بلکه در نتیجه تقاضای زیاد به طور مداوم در حال افزایش است. اخذ تابعیت ترکیه با شرکت املاک کاتالیا:

شرکت املاک کاتالیا خدمات جامعی را برای اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری در املاک ارائه می دهد، زیرا تیم متخصصان مجرب ما شما را در تمام مراحل از انتخاب بهترین ملک گرفته تا سرمایه گذاری مورد نیاز و تضمین کلیه مدارک لازم راهنمایی می کنند.

ما درک می‌کنیم که این می‌تواند یک فرآیند پیچیده و زمان ‌بر باشد، بنابراین هدف ما این است که آن را تا حد امکان آسان و ساده کنیم و با تجربه و تعهدمان برای ارائه یک تجربه استثنایی برای مشتری، می‌توانید مطمئن باشید که به شما کمک می‌کنیم تا هدف شما به کارآمدترین شکل ممکن تحقق یابد.


bottom of page